Par ATMOS katliem

Apraksts

ATMOS katls sastāv no divām kamerām, kas atrodas viena uz otras. Virsējo izmanto kā rezervuāru kurināmajam, bet apakšējā kamerā deg gāze, kas izdalās no malkas. Degšanas intensitāti un gaisa apjomu degšanas kamerā vada iebūvētais ventilators un vilkmes regulators. Tādējādi tiek paildzināts viena krāsns piekrāvuma sadegšanas laiks (8-12 st.). Kurināšanai izmanto koksni, zāģu skaidas un kūdras briketes.

Ekoloģiski efektīvie katli ATMOS 18/22/25/32/40/50/70/100 ir paredzēti personīgo mājokļu, biroju un citu līdzīgu objektu apkurināšanai. Katla jauda ir atkarīga no tā tipa (no 15 līdz 99 kW). Var lietot malku, kuras maksimālais garums ir 330, 530, 730 – 1000 mm, atkarībā no katla tipa. Var lietot arī lielāka izmēra koksni; tādā veidā samazināsies maksimālā jauda, tomēr katra piekrāvuma degšanas laiks būs ilgāks. Katls nav paredzēts kurināšanai ar zāģu skaidām vai smalkām koka ēveļu skaidām, tomēr šādas koka atliekas varat lietot mazos apjomos kopā ar malku, ne vairāk par 10%. Kurtuves iekšpuse ir tik plaša, ka malka nav jāskalda, ne arī kā citādi īpaši jāsagatavo. Tiek taupīts laiks un fiziskā piepūle.

ATMOS katlos degšana notiek augstā temperatūrā ģenerējot gāzi. Šādi tiek taupīts kurināmais un saudzēta daba. Pateicoties labi noregulētajai gaisa iekļuvei un cirkulēšanai katla kamerā, liesma ir karsta un noturīga.

Visi katli ir apgādāti ar vēdināšanas ierīci, kas pasargā no pārvārīšanās.